آهنربا قوی

قیمت

1/000/000 تومان

آهنربا قوی:
برای خرید آهنربا توجه به نکات زیر الزامی میباشد
تقریبا برای تمام مواد آسیابی و مواد دست دوم می توان گفت آلوده به براده های فلزی هستند، ورود براده های فلزی به سیلندر دستگاه می تواند منجر به آسیب جدی به قسمت سیلندر و مارپیچ دستگاه شود ‌.
به همین سبب استفاده از آهنربا قوی برای جدا سازی فلزات ازمواد  قبل از ورود به چرخه تولید توصیه می شود .آهنربا شبکه ای معمولا در دهنه قیف خوراک قرار گرفته و مانع از ورود براده های آهن به داخل دستگاه می شود.
برای دستگاه تزریق پلاستیک اغلب از آهنربا شبکه ای ویا آهنربا نئودیمیم  استفاده میشود که این نوع از آهنربا در ابعاد و اشکال مختلف متناسب با مقطع قیف گازگیر مواد پلاستیک می‌باشد.
و در برخی از مواقع از آهن ربا شبکه ای در ورودی و خروجی انواع میکسر مواد پلاستیک استفاده میشود ‌.
جنس آهنربا شبکه میتواند از جنس برنج ، آلمینیوم و یا استیل باشد .
آهنربا های تولیدی شرکت نوین اصفهان صرفا از جنس استیل بوده که مقاوم در برابر خوردگی می‌باشد و منجر به افزایش طول عمر آهنربا هست.
با توجه به اهمیت و پیچیدگی کاربرد آنها در دستگاه ها، آنها دارای تقسیم بندی ساده ی زیر می باشند. این تقسیم بندی بر اساس کاربرد و شکل ظاهری آنها انجام شده است :
1.آهن ربا نئودیمیم
2.آهن ربا خشتی
3.آهنربا شبکه
انواع آهنربا ازلحاظ جنس :
فریت ها : فریت ها تحت عنوان آهنرباهای سرامیکی نیز شناخته می شوند و از سال ۱۹۵۰ تا کنون تولید می شوند. اساسا از اکسید آهن  و استرانسیوم و باریم ساخته می شود. این نوع آهنرباها ، ارزان ترین و رایج ترین نوع آهنرباها می باشند.
آلنیکو : جزو یکی از قدیمی ترین و آهنرباهای صنعتی می باشند و پیشرفت آنها از آهنرباهای فولادی آغاز شد. اجزای اصلی آنها آلومینیوم  و نیکل و کوبالت می باشد. اگرچه آنها پسماند القایی بالایی دارند ولی به خاطر ضد مغناطیس شدن راحت آنها، به همان نسبت قدرت مغناطیسی کمتری دارند.
ساماریم کبالت : عناصر سازنده آلیاژ این آهنربا ساماریوم و کبالت می باشد که ترکیب این عناصر آهنربایی با خصوصیات مغناطیسی قابل قبولی را ارایه کرده است. نسبت به سایر آهنرباها گران تر می باشند. به صورت معمول دو آلیاژ پر مصرف آنها SmCo۵ و Sm۲Co۱۷ می باشد.
نئودیمیم : که ND هم نامیده می شود قوی ترین و پرطرفدارترین نوع آهنرباست. به خاطر داشتن عناصری همچون نئودیمیوم ( Nd) و … به عنوان آهنرباهای معدنی شناخنه می شود. نئو با داشتن خصوصیات مغناطیسی بسیار برتر نسیبت به سایر موارد ذکر شده و قیمت معقول تر، بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.
اصفهان .منطقه صنعتی دولت آباد . خ 44
09910224335
09052914833
0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.